Kontakt

Przedszkole Nr 3
ul. Poniatowskiego 57
37-450 Stalowa Wola

Tel. / Fax:15 842-33-56
E-mail: przedszkole3@poczta.onet.pl

Kubusiowy Przyjaciel Natury

Marzec 5, 2012

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacyjny , który realizowany był w przedszkolu w roku szkolnym 2010/2011.
Wszystkie materiały edukacyjne, przygotowywane w ramach programu dotyczyły zagadnień ekologicznych, dopasowanych do wieku i potrzeb przedszkolaków, zyskały pozytywną opinię Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Były doskonałą inspiracją podczas nauki przyrody i ekologii, a także wsparciem dla nauczycieli podczas przeprowadzanych zajęć.

Dzieci razem z Kubusiem, poznawały leśne zwierzęta, uczyły się jak zachowywać się w lesie, w górach i nad morzem, a także dowiedziały jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu. W ramach programu w przedszkolu odbyły sięobchody Zielonego Dnia, wycieczki i patrole ekologiczne, konkursy plastyczne, przedstawienia o tematyce przyrodniczej i wiele innych ciekawych zadań.

W czerwcu 2011r. przedszkole otrzymało Certyfikat „KubusiowI Przyjaciel Natury” w I ogólnopolskiej edycji programu
organizowanego przez firmę Tymbark i markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska”.

Wstecz