Kontakt

Przedszkole Nr 3
ul. Poniatowskiego 57
37-450 Stalowa Wola

Tel. / Fax:15 842-33-56
E-mail: przedszkole3@poczta.onet.pl

„Gimnastyka Buzi i Języka” – zajęcia teatralne w przedszkolu 15 i 20.06.2012 r.

Teatrzyk „O gęsiareczce”, 15.06.2012 r.

Teatrzyk „Przygoda żabki”

W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu realizowano Unijny program wspierania rozwoju mowy dziecka „Gimnastyka Buzi i Języka” nadzorowany przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach: logopedycznych, języka angielskiego i teatralnych.
Na zajęciach teatralnych dzieci poznały tajniki pracy w teatrze, oglądały różne sztuki teatralne, uczyły się ruchu scenicznego, ćwiczyły dykcję i wymowę, przygotowywały się do przedstawień teatralnych.

Nauczycielki realizujące program, we współpracy z rodzicami wykonali małym aktorom stroje, przygotowały wraz dziećmi scenerię, maski, opaski oraz różne gadżety potrzebne do przygotowywanych przez nie sztuk. Dzieci wykonały próby generalne w strojach.

Na zakończenie roku szkolnego 2011/12 poszczególne grupy teatralne wystawiły swoje sztuki na scenie „Teatru Małych Aktorów” w sali gimnastycznej Przedszkola nr 3 w Stalowej Woli:
- Grupa I „Krasnale” wystawiła swoją sztukę 20 czerwca 2012 r., pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”

- Grupa II „Smerfy” – 14 czerwca 2012 r . – „Nie depczcie stokrotek”.
- Grupa III „Guminie” – 15 czerwca 2012 r. wystawiła bajkę, p.t. „O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach Pani Jesieni”
- Grupa IV „Kubusie” – 22 czerwca 2012 r. zaprezentowała sztukę na podstawie bajki, p.t.„Szewczyk Dratewka”.

Na przedstawienia teatralne zostali zaproszeni rodzice, którzy przybyli bardzo licznie. Mali aktorzy bez tremy wystąpili przed publicznością i zaprezentowali swoje role. Zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami i gratulacjami złożonymi przez panią Dyrektor Wandę Gajewską.
Gratulujemy małym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

Wstecz...