Powitanie Jesieni w Tygrysach

• Sep
    2023
25 września zgodnie z tradycją w naszej grupie Tygrysy odbyło się “Powitanie Jesieni”.  Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”, „Liście w parku”, „Jeż”, „Warzywa”, „Taniec kasztanów”, „Kolorowe listki” itp. Potem rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej i zorganizowały jesienny kącik. Udaliśmy się na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Po przybyciu do przedszkola „Pani Jesień” przyniosła dzieciom dary z sadu i ogrodu, które mogliśmy degustować. Były smakowite śliweczki, chrupiące marcheweczki i słodziutkie jabłuszka. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.