Wycieczka Smerfów do COP

• Nov
    2023
W dniu 10 listopada 2023 roku dzieci z grupy Smerfów pojechały na wycieczkę do COP. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzelanej i warsztatch. Poczas zwiedzania Muzeum dzieci dowiedziały się o cyklu powstawania różnych przedmiotów użytkowych, wyrobów przemysłowych, wynalazkach i projektowaniu. Za przykład posłużą narzędzia wykonane w dawnych warsztatach szkolnych oraz w Zakładach Południowych. Następnie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach "Industrialne kafelki". Dzieci zapoznały się z techniką modelowania, walcowania, odciskania, żłobienia, tworzenia reliefu w glinie oraz z pojęciem formy. Podczas warsztatów, korzystając z elementów maszyn i różnych narzędzi, przedszkolaki wykonały metaliczny kafelek prostą techniką wytłaczania oraz malowania. Podczas zajęć dzieci poznały podstawy pracy z wałkami, sondami metalowymi oraz ze szpatułkami do modelowania.